Zlatnictví

O nás

Firma vznikla v roce 1992 a v témže roce byla taky zaregistrována na puncovním úřadě v Praze. Své prvotní zkušenosti jsem získávala od předních českých zlatníků, kteří vynikali především svou precizností, umem a kvalitou svých výrobků. První zlatnictví jsem otevřela v Uherském Brodě a postupem času jsem otevřela i další prodejny v Uherském Hradišti a Kunovicích kde působím doposud.

Moje zlatnictví nyní sídlí v Kunovicích v nové budově Stará Škola. Pro potřeby zákazníků bylo zapotřebí nabídnout i další služby, a to výrobu zlatých šperků na zakázku. Toho se začal ujímat můj starší syn, který úspěšně absolvoval soukromou zlatnickou školu v Praze, kde jako jeden z mála získal mezinárodní zlatnický pas. V současné době provádí ve své dílně opravy, výrobu zlatých a stříbrných šperků včetně rhodiování a fasování nejen drahých kamenů. Samozřejmostí je výroba snubních prstenů i dle vašich návrhů na zakázku.

Své další zkušenosti jsem získala i jako hlavní zástupce firmy Gioggo Martello pro Českou republiku. Díky této pozici jsem poznala spoustu evropských výrobců šperků a předních zlatnických dílen, se kterými jsem v kontaktu doposud.

Pravidelně se zúčastňuji nejlepších evropských zlatnických veletrhů, kde díky svým jazykovým znalostem navazuji kontakty s výrobci z celého světa.

Proto můžete v mém kamenném obchodě vidět na vlastní oči šperky, které v jiném obchodě v České republice neuvidíte. O kvalitě mých zkušeností svědčí fakt, že jako jediná v České republice zastupuji přední italskou šperkařskou dílnu ROBERTO COIN v prodeji stříbrných šperků. Prodej zlatých šperků této značky je v Praze na Pařížské ulici. 

Pro potřeby současného obchodu jsem jako první v České republice zakoupila profesionální fotobox na focení šperků v 3D provedení. Tohoto úkolu se zhostil můj mladší syn, který fotí všechny šperky, které jsou v prodejně k dostání, a umísťuje je na naše internetové stránky.

Díky svým znalostem, zkušenostem a poctivé práci mojí a mých synů, odešlo a odchází z naší prodejny stovky spokojených zákazníků.

 _MG_2822_vymolova_full_res

Naše rady

Jak správně pečovat o šperky

Péče o šperky, které jsou nošeny každý den vyžadují alespoň jednou za rok kompletní čištění a kontrolu všech kamenů u našeho zlatníka, který zkontroluje zda-li pevně drží, tak budeme šperku prodlužovat životnost, a vyhneme se pozdějším nepříjemnostem spojené s vypadnutím kamenů, sešoupání Rhodia apod.

Doporučujeme šperky sundávat především při umývání nádobí kdy dochází ke kontaktu nejčastěji s kovovými předměty a vyvarujeme se tak zbytečnému odření a opotřebování. Nechtěné opotřebování platí například i u klik u dveří a jiných kovových předmětů, které například u matného snubního prstene udělají nehezké lesklé škrábance a vrypy, totéž platí i u lesklých prstenů. Opatrní bud´te i při vstupu do sirnaté vody, která může šperky zoxidovat. 

Šperky lze čistit také doma stačí Vám k tomu jen nějaký starý zubní kartáček a jarová voda (POZOR nečistíme perly a raději ani přírodní kameny doporučujeme přenechat zlatníkovy). Pozor však na kameny, které jsou lepené zejména na Swarovski a jiné lepené polodrahokamy, vodou se může narušit lůžko, ve kterém jsou kameny vlepeny a šperk se může značně poškodit.