Zlatnictví

O nás

Firma vznikla v roce 1992 a v témže roce byla taky zaregistrována na puncovním úřadě v Praze. Své prvotní zkušenosti jsem získávala od předních českých zlatníků, kteří vynikali především svou precizností, umem a kvalitou svých výrobků. První zlatnictví jsem otevřela v Uherském Brodě a postupem času jsem otevřela i další prodejny v Uherském Hradišti a Kunovicích kde působím doposud.

Moje zlatnictví nyní sídlí v Kunovicích v nové budově Stará Škola. Pro potřeby zákazníků bylo zapotřebí nabídnout i další služby, a to výrobu zlatých šperků na zakázku. Toho se začal ujímat můj starší syn, který úspěšně absolvoval soukromou zlatnickou školu v Praze, kde jako jeden z mála získal mezinárodní zlatnický pas. V současné době provádí ve své dílně opravy, výrobu zlatých a stříbrných šperků včetně rhodiování a fasování nejen drahých kamenů. Samozřejmostí je výroba snubních prstenů i dle vašich návrhů na zakázku.

Své další zkušenosti jsem získala i jako hlavní zástupce firmy Gioggo Martello pro Českou republiku. Díky této pozici jsem poznala spoustu evropských výrobců šperků a předních zlatnických dílen, se kterými jsem v kontaktu doposud.

Pravidelně se zúčastňuji nejlepších evropských zlatnických veletrhů, kde díky svým jazykovým znalostem navazuji kontakty s výrobci z celého světa.

Proto můžete v mém kamenném obchodě vidět na vlastní oči šperky, které v jiném obchodě v České republice neuvidíte. O kvalitě mých zkušeností svědčí fakt, že jako jediná v České republice zastupuji přední italskou šperkařskou dílnu ROBERTO COIN v prodeji stříbrných šperků. Prodej zlatých šperků této značky je v Praze na Pařížské ulici. 

Pro potřeby současného obchodu jsem jako první v České republice zakoupila profesionální fotobox na focení šperků v 3D provedení. Tohoto úkolu se zhostil můj mladší syn, který fotí všechny šperky, které jsou v prodejně k dostání, a umísťuje je na naše internetové stránky.

Díky svým znalostem, zkušenostem a poctivé práci mojí a mých synů, odešlo a odchází z naší prodejny stovky spokojených zákazníků.

 _MG_2822_vymolova_full_res

Naše rady

Jak správně pečovat o šperky

Péče o šperky, které jsou nošeny každý den vyžadují alespoň jednou za rok kompletní čištění a kontrolu všech kamenů u našeho zlatníka, který zkontroluje zda-li pevně drží, tak budeme šperku prodlužovat životnost, a vyhneme se pozdějším nepříjemnostem spojené s vypadnutím kamenů, sešoupání Rhodia apod.

Doporučujeme šperky sundávat především při umývání nádobí kdy dochází ke kontaktu nejčastěji s kovovými předměty a vyvarujeme se tak zbytečnému odření a opotřebování. Nechtěné opotřebování platí například i u klik u dveří a jiných kovových předmětů, které například u matného snubního prstene udělají nehezké lesklé škrábance a vrypy, totéž platí i u lesklých prstenů. Opatrní bud´te i při vstupu do sirnaté vody, která může šperky zoxidovat. 

Šperky lze čistit také doma stačí Vám k tomu jen nějaký starý zubní kartáček a jarová voda (POZOR nečistíme perly a raději ani přírodní kameny doporučujeme přenechat zlatníkovy). Pozor však na kameny, které jsou lepené zejména na Swarovski a jiné lepené polodrahokamy, vodou se může narušit lůžko, ve kterém jsou kameny vlepeny a šperk se může značně poškodit.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení