Naše rady

Jak správně pečovat o šperky

Péče o šperky, které jsou nošeny každý den vyžadují alespoň jednou za rok kompletní čištění a kontrolu všech kamenů u našeho zlatníka, který zkontroluje zda-li pevně drží, tak budeme šperku prodlužovat životnost, a vyhneme se pozdějším nepříjemnostem spojené s vypadnutím kamenů, sešoupání Rhodia apod.

Doporučujeme šperky sundávat především při umývání nádobí kdy dochází ke kontaktu nejčastěji s kovovými předměty a vyvarujeme se tak zbytečnému odření a opotřebování. Nechtěné opotřebování platí například i u klik u dveří a jiných kovových předmětů, které například u matného snubního prstene udělají nehezké lesklé škrábance a vrypy, totéž platí i u lesklých prstenů. Opatrní bud´te i při vstupu do sirnaté vody, která může šperky zoxidovat. 

Šperky lze čistit také doma stačí Vám k tomu jen nějaký starý zubní kartáček a jarová voda (POZOR nečistíme perly a raději ani přírodní kameny doporučujeme přenechat zlatníkovy). Pozor však na kameny, které jsou lepené zejména na Swarovski a jiné lepené polodrahokamy, vodou se může narušit lůžko, ve kterém jsou kameny vlepeny a šperk se může značně poškodit.