Naše rady

Jak správně pečovat o šperky

Péče o šperky, které jsou nošeny každý den vyžadují alespoň jednou za rok kompletní čištění a kontrolu všech kamenů u našeho zlatníka, který zkontroluje zda-li pevně drží, tak budeme šperku prodlužovat životnost, a vyhneme se pozdějším nepříjemnostem spojené s vypadnutím kamenů, sešoupání Rhodia apod.

Doporučujeme šperky sundávat především při umývání nádobí kdy dochází ke kontaktu nejčastěji s kovovými předměty a vyvarujeme se tak zbytečnému odření a opotřebování. Nechtěné opotřebování platí například i u klik u dveří a jiných kovových předmětů, které například u matného snubního prstene udělají nehezké lesklé škrábance a vrypy, totéž platí i u lesklých prstenů. Opatrní bud´te i při vstupu do sirnaté vody, která může šperky zoxidovat. 

Šperky lze čistit také doma stačí Vám k tomu jen nějaký starý zubní kartáček a jarová voda (POZOR nečistíme perly a raději ani přírodní kameny doporučujeme přenechat zlatníkovy). Pozor však na kameny, které jsou lepené zejména na Swarovski a jiné lepené polodrahokamy, vodou se může narušit lůžko, ve kterém jsou kameny vlepeny a šperk se může značně poškodit.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení